Neden Dilruba?

 

Dilruba Anaokulu'nda her çocuk kendidir. Benlik algısını geliştirirken, diğer çocuklarla olan farklılıkların kabulünü yaşar, aynı zamanda onun benzerliklerini bulur.

 

            İşbirliğini,  paylaşmayı, hayata ve kendine güvenmeyi öğrenir. Hayatla ilgili bu önemli deneyimleri, oyun ve etkinlikler sayesinde öğrendikleriyle harmanlayarak kendi kendini büyütür. Bilgiyi ezbere dayalı olarak değil; araştırarak, sorgulayarak, yaparak ve yaşayarak edinirler.

 

            Öz disiplini ve benlik saygısı gelişmiş, toplumda birey olarak yer aldığının farkında olan, paylaşımcı, kendini ifade edebilen, sorumluluk sahibi, gelenek ve göreneklerimize karşı duyarlı, doğayı koruyan bireyler olmak üzere eğitim alırlar.

 

Çocuğun en kısa zamanda ve güvenli bir şekilde okuluna ve evine ulaşması esastır. Emniyet kemerli ve hostesli servis aracımız okul tarafından sürekli denetlenir. Sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı verilir. Yemek listesi dengeli beslenme esaslarına uygun olarak aylık hazırlanır ve aileye sunulur. Gıda seçiminde ürünlerin tazeliğine ve güvenilir marka olmasına özen gösterilir. Öğünler, hijyenik mutfağımızda günlük olarak hazırlanır.

 

            Çocuklarımızın tüm gelişim alanlarını (psikomotor, bilişsel, sosyal, duygusal, dil ve öz bakım) destekleyecek uygun eğitim programı ve kendilerini rahat ifade edebilecekleri eğitim ortamı hazırlanır. Eğitim etkinlikleri çocukların yaşları, gelişim özellikleri, bireysel farklılıkları ve ilgi alanları dikkate alınarak düzenlenir.

 

            Eğitim programımız; Yeteneklerini geliştirme, paylaşma, problem çözme, yardımlaşma; sorumluluk alma, hakkını savunma, başkalarının haklarına saygı gösterme, dayanışma duygularını geliştirecek şekilde düzenlenir.

            Yaparak-yaşayarak öğrenme, soru-cevap, gösterim, uygulama, inceleme, neden-sonuç ilişkileri kurma metotları uygulanır.

Copyright © 2015 BMS Yazılım.All Rights Reserved.