2011 yılında Yenidoğan-Sancaktepe’de ilk adımlarını atan anaokulumuz, Sancaktepe’de açıldığı günden itibaren reklam yapma ihtiyacı duymadan 3 yıldır kontenjanlarını zorlayarak kayıt yapmakta ve eğitim kalitesinden hiçbir zaman ödün vermemektedir. 2-6 yaş çocuklarının büyüme ve gelişmelerine istek ve heyecanla eşlik etmekte olan kurumumuz, velilerinden aldığı referanslar ve yoğun ilgi karşılığında 3. Yılına 3 şubeyle birlikte girmektedir.

 

Kurumlarını Beyaz Köşk 1-2 ve Pembe Köşk 3 olarak adlandıran ve tamamen Dilruba Anaokulu’na özel eğitim konseptleriyle oluşturduğu, gezenlerin büyülendiği kurumlarıyla yeni eğitim öğretim döneminde çocuklarımızla birlikteyiz.

 

Okul öncesinde amacımız uzman Psikolojik Danışman ve pedagoglar eşliğinde, sevecen öğretmenlerle birlikte ilk kez okul deneyimlerini yaşayacak olan çocuklarımızın her birinin gelişim, ihtiyaç ve yaşam biçimi bakımından birbirinden çok farklı ve değerli bireyler oldukları inancıyla önceliğimiz çocuğun severek ve isteyerek geldiği bir okul iklimi yaratmaktır.

 

Çocukların kendini güvende hissettiği bir ortamda uluslararası kabul görmüş eğitim metotları ile uygulanan eğlenceli etkinlikler ile öğrenme gerçekleşmektedir. Dilruba Anaokulları okul öncesi çocukların serbest öğrenmeleri ve özgürce deneyimlemeleri için onlara uygun ortamlar hazırlar ve böylece çocuklar çevrelerindeki dünyayı keşfederler, test ederler ve her gün yeni bir şeyler öğrenirler.

 

Hepsi bir anda gerçekleşmez ancak küçük çocuklar her geçen gün biraz daha anlaşılır konuşmaya, harfleri ve sesleri tanımaya, hikayeleri anlamaya ve yenilerini yaratmaya, objeleri saymaya, toplamaya, çıkarmaya ve hatta oyuncakları arkadaşları arasında paylaştırmaya bile başlarlar.

 

Okula başlamak; çocuklarınızın ilk kez farklı bir ortamda eğitimciler eşliğinde yaşamını geçirecek olması siz anne babalar için özel, heyecanlı ve biraz da kaygı yaratan bir durumdur.

 

Çocukların olduğu kadar ebeveynlerin de bizleri tanıma ve güven bağı oluşturması ilkokul deneyimi başlangıcı açısından son derece önemlidir. Dilruba Anaokulları ekibinin önceliği çocukların ve ebeveynlerin uyum sürecinin sağlıklı bir şekilde desteklenmesi ve kolaylaştırılmasıdır.

 

Biz tüm çalışmalarımızda bilimselliğe özen gösteririz. Bu doğrultuda Piaget' nin bilimsel Gelişim Kuramı daima önde gelen yol göstericimiz olmuştur. Piaget' e göre Çocuğun öğrenmesinde otonomi (kendi kendini yönetme) çok önemli bir faktördür.

 

Bu konuda Piaget Şöyle demektedir: "Etkin bir okul ancak, çocukların gerektiği için değil, kendileri istediği için çaba göstermelerini ve başkaları tarafından hazırlanan bilgiyi kabul etmek yerine, kendi akıllarını kullanarak, özgün çalışmalar yapmalarını sağlayabilirse, zeka yasalarının tümüne saygı gösterilmiş olunur."  

 

Biz de bu kuram doğrultusunda sağladığımız çocuk merkezli etkin öğrenme ortamında çocuklarımızın bedensel, sosyal, bilişsel, ve duygusal gelişimlerini en doğru biçimde yönlendiriyoruz.

Copyright © 2015 BMS Yazılım.All Rights Reserved.